Če so bila zadnja leta za mnoga podjetja v luči izjemne rasti in hitrega zaposlovanja, se prioritete v zadnjem času spreminjajo.
Fokus se od večanja ekip in (neorganske) rasti, obrača k zadrževanju obstoječih ekip, ponekod pa tudi k zmanjševanju. Kljub temu da najbolj odmevne zgodbe o zmanjševanju števila zaposlenih pri (v zadnjih letih) hitrorastočih podjetij prihajajo iz tujine, pa s se s takšnimi izzivi že soočajo tudi nekatera slovenska podjetja.
Takšne novice in širša ekonomska situacija seveda lahko vpliva na počutje zaposlenih vseh podjetij, še posebej, ko se odpuščanja dogajajo v njihovih panogah.
Kako torej v teh pogojih ohraniti občutek varnosti in motivacijo za delo ter kako v podjetjih, kjer so oz. bodo morali zmanjšati ekipe, poskrbeti za zaposlene ter s prilagoditvijo kulture podjetja ponovno dvigniti vzdušje in zavzetost?
Pridružite se nam na drugem online Quantifly Meet-upu, na katerem bosta z nami svoja razmišljanja in dobre prakse predstavila Miha Medven in Tjaša Urnaut.
Tudi tokrat bo na srečanju dovolj prostora za vprašanja in pogovor o vaših izkušnjah, skrbeh in nasvetih.
Udeležba je brezplačna, prijava pa obvezna: bit.ly/Q-MeetUp-2
Kdaj in kje?
2. Quantifly Meet-up bo v četrtek, 20. aprila 2023 od 9.30 do 10.30, online (povezavo do srečanja dobite ob prijavi).
Predstavitev gostov in predavanj
Študija primera: Kako voditi ekipo po odpuščanju?
Miha Medven in Tjaša Urnaut
Zavzeta in povezana ekipa je pomembna za preživetje podjetja, še posebej ko pride do nestabilnih obdobij na trgu. Za visoko pripadnost, zaupanje in moralo tudi, ko so okoliščine slabše, pa je potrebno načrtno gojiti kulturo, ki to omogoča. O konkretnem izzivu GlobaliD bosta govorila Tjaša Urnaut in Miha Medven.
Start-up GlobaliD, oz. njihov slovenski partner Kupi d.o.o., se ukvarja z razvojem programerske opreme in aplikacij.
Zaradi sprememb na trgu in v usmeritvi podjetja, so se po hitri rasti ekipe bili primorani posloviti od polovice sodelavcev. Najprej je tako bilo potrebno poskrbeti za ljudi, ki so ekipo zapustili, in jim pomagati poiskati nove zaposlitve. Hitro zmanjšanje števila zaposlenih pa je seveda imelo močan učinek tudi na kulturo in moralo tistih, ki so ostali.
V podjetju so zato spremenili pristop do vodenja in začeli gojiti drugačno kulturo, z večjim zavedanjem, da so zaposleni integralni del podjetja, ter večjo mero soodločanja o ustroju podjetja.
S takšnim pristopom so kljub velikemu izzivu uspeli dvigniti moralo ter povečati povezanost in pripadnost članov ekipe.
Udeležba je brezplačna, prijava na dogodek pa je obvezna: bit.ly/Q-MeetUp-2