Vodje pomembno oblikujejo kulturo, klimo in poslovno uspešnost podjetja, zato jih moramo izbirati premišljeno ter jih skrbno razvijati in opolnomočiti.
Lažje reči, kot narediti, kajne?
Prepoznavanje in razvoj vodij je stalnica na dnevnem redu marsikatere kadrovske ekipe.
Ponekod zaradi rasti podjetja, novih ekip in posledične potrebe po novih vodjah, pri drugih zaradi odhodov oz. upokojitev, pri tretjih zaradi obojega.
Ker pa se set veščin, potrebnih za delovno mesto vodje, po navadi razlikuje od veščin specialista, pogosto pride do situacije, ko z napredovanjem dobrega strokovnjaka v vodjo dobimo slabo vodjo in izgubimo dobrega strokovnjaka.
Ko poskušamo poskrbeti za razvoj (novih) vodij, pa lahko z izobraževanji in treningi, ki ne izpolnijo (pre)visokih pričakovanj, sčasoma izgubimo tako zaupanje vodstva kot tudi vodij samih.
Kako torej danes načrtovati in izvajati razvoj tako, da dobimo (in ohranimo) podporo tako vodij kot vodstva (predvsem s finančnega vidika, kljub omejevanju proračunov).
Kako spremljati uspešnost razvojnih programov, da lahko pravočasno prepoznamo neučinkovite prakse oz. na koncu dokažemo (poslovno) smiselnost izvedenih treningov in izobraževanj?
In kaj so izzivi in ovire, na katere lahko naletimo kljub še tako dodelanemu načrtu?
Pridružite se nam na tretjem online Quantifly Meet-upu, na katerem bosta z nami svoja razmišljanja in dobre prakse predstavila Matic Kadliček in Rebeka Tramšek.
Na podlagi vaših povratnih informacij, bomo tokrat srečanje še nekoliko podaljšali in omogočili še več prostora za vprašanja in pogovor o vaših izkušnjah.
Udeležba je brezplačna, prijava pa obvezna.
Kdaj in kje?
3. Quantifly Meet-up bo v torek, 9. maja, od 8.00 do 9.30, online (povezavo do srečanja dobite ob prijavi).
Predstavitev gostov in predavanj
Kako pridobiti in ohraniti podporo za razvojne programe vodij
Matic Kadliček
Matic Kadliček vse od odkritja zanesljive poti za merjenje učinkov vseh "mehkih" prizadevanj (tudi do donosnosti naložb v ljudi oz. ROI) zavzeto viša zavedanje in skrb za dokazovanje vrednosti in doprinosa zaposlenih, zagovarja pomembnost programov razvoja in spodbuja interna partnerstva dobro mislečih z odločevalci, v jeziku poslovne kredibilnosti; še posebej tam, kjer "vera" v takšne programe ne zadostuje.
Skozi kratko predavanje bo predstavil ključne razloge za izzive razvoja in opolnomočenja vodij (kredibilnost, komunikacija, “bestsellerji”, vplivneži), kako poiskati skupni jezik z vodstvom (še posebej v situacijah, ko po dobrih namenih dobimo vprašljive izide) in kaj zares potrebujemo, da za razvojne programe in inciative pridobimo podporo?
Študija primera: Kako razvoj vodij načrtujejo, izvajajo in spremljajo v podjetju Elpro Križnič?
Rebeka Tramšek
Podjetje Elpro Križnič je družinsko podjetje, ki je v 30 letih delovanja zrastlo v uspešno poslovno zgodbo. Ker se zavedajo, da morajo za zadovoljstvo strank in uspeh podjetja k odgovornemu poslovanju prispevati vsi, so lani izvedli organizacijsko diagnostiko, da bi preverili trenutno dinamiko v podjetju, odkrili priložnosti za izboljšave ter zaposlenim omogočili pridobivanje povratnih informacij o svojih kompetencah.
Rebeka Tramšek, vodja HR, bo predstavila, kaj so pokazale ugotovitve, kako so te ugotovitve upoštevali pri načrtovanju in izvedbi usposabljanj za vodje ter katere aktivnosti razvoja zaposlenih načrtujejo v prihodnosti.
Predstavila bo dosedanje učinke usposabljanj, posebno pozornost pa bo namenila tudi izzivom na poti – od pridobivanja podpore s strani vodstva in komuniciranja z vključenimi zaposlenimi, do nepričakovanih ovir, s katerimi so se srečali pri izvedbi.
Udeležba je brezplačna, prijava na dogodek pa je obvezna.